20.11.2023

foto_add-63200

Jakie sofy do małego salonu


Niewielkie pomieszczenia bardzo nas ograniczają, jeżeli chodzi o wybór, a także rozplanowanie układu mebli. Trzeba dokładnie przemyśleć aranżację, by przypadkiem nie zagracić wnętrza, po którym ciężko będzie się przemieszczać, nie mówiąc już o zrelaksowaniu się. Z pewnością wiedzą coś o tym osoby, które mają małe salony. Jeśli właśnie stoisz przed decyzją, jaką sofę wybrać do takiego pokoju, ten artykuł powinien pomóc Ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dwuosobowa sofa – idealna do małego salonu


Do salonu o niewielkim metrażu doskonale sprawdzi się dwuosobowa sofa. Podczas jej zakupu warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Kanapa powinna być wyposażona w smukłe nóżki, gdyż dzięki temu nada meblowi optycznej lekkości. Ponadto dobrze, aby była wyposażona w wysokie oparcie, najlepiej wykończone stonowanym wzorem. Taki model sprawi, że małe pomieszczenie wyda się nam nieco większe.

Sofa z funkcją spania


Kolejnym dobrym rozwiązaniem okaże się niewielka rozkładana kanapa z pojemnikiem na pościel. Czemu warto się na nią zdecydować w małym salonie? Otóż mebel z funkcją spania w ciągu dnia nie zajmie dodatkowego miejsca, a posłuży do odpoczynku, np. podczas oglądania telewizji czy czytania książki. Z kolei w nocy możesz wykorzystać go jako łóżko, które będzie niezawodne zwłaszcza w przypadku, gdy spodziewasz się gości zamierzających zostać u Ciebie dłużej niż na jeden dzień.

Sofa narożna w kształcie litery l


Urządzając mały salon, warto rozważyć także narożnik. Dzięki niemu możesz zagospodarować niewielką ilość miejsca, gdyż z powodzeniem ustawisz go w rogu lub pod oknem pomieszczenia. Świetnie sprawdzi się tu w szczególności model w kształcie litery l, którego jeden z boków przypomina szezlong. W ten sposób na sofie narożnej może swobodnie i bez ścisku usiąść więcej osób, co jest niezwykle wygodną opcją, jeśli często organizujesz spotkania z rodziną lub znajomymi.


Jak widzisz, możliwości jest wiele, wystarczy tylko dobrze przemyśleć aranżację wnętrza i dobrać kanapę do całego wyposażenia, uwzględniając przy tym niewielki metraż pomieszczenia. Szukasz sofy do małego salonu? Koniecznie sprawdź ofertę MebloModa i wybierz nasze meble wypoczynkowe.